Strona Główna

Parafia pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Krokowej należy do  archidiecezji gdańskiej, dekanatu żarnowieckiego. Jest jedną z 5 parafii leżących w obrębie Gminy Krokowa, a jedną z 8 należących do dekanatu żarnowieckiego. Proboszczem parafii od lata 2020 jest ks. Sebastian Habowski CR.

W centrum Krokowej znajduje się godny obejrzenia neogotycki, proewangelicki kościół parafialny. Pochodzi z połowy XIX wieku. Charakterystyczne są dwie wieże, sprawiające w pierwszej chwili wrażenie zamkowych baszt. Główną patronką krokowskiego kościoła jest Św. Katarzyna Aleksandryjska, natomiast na bocznych obrazach widnieją: Św. Pius X i Św. Wojciech. Obecnie proboszczem krokowskiej parafii jest ks. Kiniorski CR. Odpust parafialny odbywa się w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, w Uroczystość Chrystusa Króla (25 listopada, lub pierwsza niedziela po tej dacie). Krokowski kościół jest atrakcją turystyczną Gminy Krokowa. W kościele godne obejrzenia są podziemia, w których znajdują się szczątki członków rodu Von Krockow. Również warto zobaczyć zabytkowe organy z wieloma piszczałkami różnej wielkości.

W NIEDZIELE:

* Godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00

!!! W OKRESIE WAKACYJNYM !!!

* Godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 19.00

***************************************************

W DNI POWSZEDNIE:

* Godz. 6.30

* Godz. 18.00

***************************************************

Parafia rzymsko- katolicka

pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Krokowej

BIURO PARAFIALNE

czynne

!!! W OKRESIE WAKACYJNYM PO WIECZORNEJ MSZY ŚW.!!!

W POZOSTAŁYCH MIESIĄCACH

WTORKI I PIĄTKI

9:00 – 10:00 i 16:00 – 17:00

* do chorych wzywać w razie potrzeby

*w pierwsze piątki miesiąca biuro parafialne nieczynne.

ks. Sebastian Habowski CR