Nasi Patroni

Głównym Patronem Kościoła jest Św. Katarzyna Aleksandryjska. Odpust parafialny – 25 listopada. Patronka kościoła żyła na przełomie III i IV wieku. Zmarła śmiercią męczeńską w Aleksandrii (Egipt) między 307 – 312 r. Czczona jako patronka filozofów chrześcijańskich i uniwersytetów.

Św. Wojciech urodził się w Czechach ok. 956 r., umarł śmiercią męczeńską – 23.IV.997 r. zamordowany przez pogańskich Prusów. Bolesław Chrobry wykupił jego ciało i złożył w Gnieźnie, gdzie dotąd spoczywa. Jest jednym z Głównych Patronów Polski.

Św. Pius X papież i wyznawca – urodził się w 1835 r. W 1903 r. został wybrany Papieżem. Między innymi wydaje dekret o wczesnej i częstej Komunii Św. Odznacza się pokorą, łagodnością, miłosierdziem dla ubogich, umiłowaniem ubóstwa. Zmarł 12.VIII.1914 roku.