INFO:

(58) 673 71 19 | (58) 673 70 14
swkatarzyna@petrus.opoka.org.pl

św. Jan Paweł II

Zawsze miałem dylemat: Co czytać? Starałem się wybierać to, co najistotniejsze. Tyle rzeczy się publikuje. Nie wszystkie są wartościowe i pożyteczne. Trzeba umieć wybierać i radzić się, co czytać.

św. Jan Paweł II

Życie ludzkie jest bezcenne, ponieważ jest darem Boga, którego miłość nie ma granic. A kiedy Bóg daje życie, daje je na zawsze.

Ojciec Święty Franciszek

Wiara ze swej natury wymaga wyrzeczenia się chęci natychmiastowego posiadania[...], jest zaproszeniem, by otworzyć się na źródło światła, szanując tajemnicę Oblicza, które zamierza objawić się osobiście i w odpowiednim czasie.

św. Matka Teresa z Kalkuty

Cisza daje nam nowe spojrzenie na wszystko. Potrzebujemy ciszy, abyśmy potrafili docierać do dusz. Podstawową sprawą jest nie to, co my mówimy, lecz to, co mówi Bóg do nas i przez nas.

św. Siostra Faustyna Kowalska

Niech wszechmoc miłosierdzia Twego, o Panie, rozsławiona będzie po świecie całym, niechaj cześć Jego nigdy nie ustanie, głoś, duszo moja, miłosierdzie Boże z zapałem.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

20. 05. 2018 r.

Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.

Po Mszy Świętej o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I komunii świętej.

W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła.

We wtorek o godz. 18.00 w Starzynie uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania.

W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, którą w tym roku będziemy celebrować w Minkowicach.

Z przyczyn technicznych niektóre intencje mszalne zostały przeniesione na inny termin.

Przypominamy o obowiązku odnowienia pokładnego po 20 latach od pochówku.

Zachęcamy jak zawsze do lektury prasy katolickiej.

Wychodząc z Kościoła prosimy o ofiary na remont Kościoła.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT REMONTU KOŚCIOŁA

ZNAJDZIESZ W ZAKŁADCE >>>REMONT KOSCIOŁA<<<