INFO:

(58) 673 71 19 | (58) 673 70 14
swkatarzyna@petrus.opoka.org.pl

św. Jan Paweł II

Zawsze miałem dylemat: Co czytać? Starałem się wybierać to, co najistotniejsze. Tyle rzeczy się publikuje. Nie wszystkie są wartościowe i pożyteczne. Trzeba umieć wybierać i radzić się, co czytać.

św. Jan Paweł II

Życie ludzkie jest bezcenne, ponieważ jest darem Boga, którego miłość nie ma granic. A kiedy Bóg daje życie, daje je na zawsze.

Ojciec Święty Franciszek

Wiara ze swej natury wymaga wyrzeczenia się chęci natychmiastowego posiadania[...], jest zaproszeniem, by otworzyć się na źródło światła, szanując tajemnicę Oblicza, które zamierza objawić się osobiście i w odpowiednim czasie.

św. Matka Teresa z Kalkuty

Cisza daje nam nowe spojrzenie na wszystko. Potrzebujemy ciszy, abyśmy potrafili docierać do dusz. Podstawową sprawą jest nie to, co my mówimy, lecz to, co mówi Bóg do nas i przez nas.

św. Siostra Faustyna Kowalska

Niech wszechmoc miłosierdzia Twego, o Panie, rozsławiona będzie po świecie całym, niechaj cześć Jego nigdy nie ustanie, głoś, duszo moja, miłosierdzie Boże z zapałem.

XXXII Niedziela Zwykła

11. 11. 2018 r.

Dzisiaj Święto Niepodległości – 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. O godz. 12.00 Msza Święta za Ojczyznę.

W poniedziałek 12 listopada nasza wspólnota zakonna przeżywać będzie dzień skupienia. Plan jest następujący: o godz: 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 10.30 nabożeństwo w intencji zmarłych i o godz. 11.00 Eucharystia. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, dysponujących czasem do wspólnej modlitwy.

We wtorek po wieczornej Mszy Świętej O. Wojciech zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie ,,Miłośników Pisma Świętego”.

Za dwa tygodnie przeżywać będziemy Uroczystość Chrystusa Króla, którą tradycyjnie łączymy z uroczystością odpustową ku czci naszej Patronki Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej.

Tradycyjnie uroczystości odpustowe poprzedzą rekolekcje, które poprowadzi O. Wojciech. Rekolekcje potrwają od czwartku do soboty włącznie. Ofiary zbierane w ostatnim rekolekcji dniu będą przeznaczone na remont naszego Kościoła. Dokładny program rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę.

Zachęcamy jak zawsze do lektury prasy katolickiej.

Z przyczyn techniczno - organizacyjnych niektóre intencje mszalne zostały przeniesione na inną godzinę lub inny dzień niż wcześniej planowano.

Wychodząc z Kościoła  bardzo prosimy o ofiary na remont naszego Kościoła. Do spłacenia projektu pozostało 172.770,70.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT REMONTU KOŚCIOŁA

ZNAJDZIESZ W ZAKŁADCE >>>REMONT KOSCIOŁA<<<