INFO:

(58) 673 71 19 | (58) 673 70 14
swkatarzyna@petrus.opoka.org.pl

św. Jan Paweł II

Zawsze miałem dylemat: Co czytać? Starałem się wybierać to, co najistotniejsze. Tyle rzeczy się publikuje. Nie wszystkie są wartościowe i pożyteczne. Trzeba umieć wybierać i radzić się, co czytać.

św. Jan Paweł II

Życie ludzkie jest bezcenne, ponieważ jest darem Boga, którego miłość nie ma granic. A kiedy Bóg daje życie, daje je na zawsze.

Ojciec Święty Franciszek

Wiara ze swej natury wymaga wyrzeczenia się chęci natychmiastowego posiadania[...], jest zaproszeniem, by otworzyć się na źródło światła, szanując tajemnicę Oblicza, które zamierza objawić się osobiście i w odpowiednim czasie.

św. Matka Teresa z Kalkuty

Cisza daje nam nowe spojrzenie na wszystko. Potrzebujemy ciszy, abyśmy potrafili docierać do dusz. Podstawową sprawą jest nie to, co my mówimy, lecz to, co mówi Bóg do nas i przez nas.

św. Siostra Faustyna Kowalska

Niech wszechmoc miłosierdzia Twego, o Panie, rozsławiona będzie po świecie całym, niechaj cześć Jego nigdy nie ustanie, głoś, duszo moja, miłosierdzie Boże z zapałem.

XXXIII Niedziela Zwykła

19. 11. 2017 r.

We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie ,,Młodzieży CR”.

W środę po rannej nowennie do MBNP zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych. Temat: ,, Doświadczenie Boga w kryzysie”.

Od czwartku do soboty włącznie przeżywać będziemy rekolekcje parafialne dla dorosłych i młodzieży. Rekolekcje poprowadzę osobiście. Temat rekolekcji: ,,Jaka jest nasza pobożność”. Program jest wyłożony w kruchcie Kościoła, proszę sobie wziąć do domu. W sobotę wieczorem nie będzie Mszy Świętej z niedzieli tylko na zakończenie rekolekcji. Ofiary zbierane w ostatnim dniu rekolekcji będą przeznaczone na remont naszego Kościoła. W sobotę wieczorem będzie Msza Święta zbiorowa za zmarłych w 2017 roku. Można też zamawiać intencje za zmarłych na Mszę Świętą na sobotę na godz. 18.00. W sobotę na zakończenie rekolekcji odwiedzimy chorych od godz. 10.00.

W niedzielę 26 listopada przeżywać będziemy Uroczystość Chrystusa Króla, połączoną tradycyjnie z Uroczystością odpustową, ku czci Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej patronki naszej parafii. Przeżywać również w tym dniu będziemy jubileusz 70 Lecia naszej wspólnoty parafialnej. Mszy Świętej odpustowo – jubileuszowej przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Zbigniew Zieliński.

Msze Święte za tydzień w niedzielę będą celebrowane o godz. 7.15, 8.45, uroczysta suma odpustowo - jubileuszowa o godz. 11.00. Jeżeli pozwolą na to warunki po Mszy Świętej będzie też procesja. Proszę o przygotowanie sztandarów i feretronów.

W zakrystii można nabyć kalendarze rolników w cenie 30 zł.

Może się zdarzyć, że niektóre intencje zastały przeniesione na inny dzień lub inną godzinę niż wcześniej planowano.

Wychodząc z Kościoła można nabyć kolejny numer gazetki ,,Czas na dobroć”.

Zachęcamy jak zawsze do lektury prasy katolickiej.

Wychodząc z Kościoła prosimy o ofiary na remont naszego Kościoła.

W tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Franciszka Bausza z Niemiec.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT REMONTU KOŚCIOŁA

ZNAJDZIESZ W ZAKŁADCE >>>REMONT KOSCIOŁA<<<

REKOLEKCJE PARAFIALNE 23-25 listopada 2017 r.

,,Jaka jest nasza pobożność”

23.11.2017 r. – CZWARTEK

Godz.   8:45 – Msza święta z nauką ogólną dla dorosłych

24.11.2017 r. – PIĄTEK

Godz.  8:15 - SPOWIEDŹ DLA DOROSŁYCH

8:45 – Msza święta z nauką ogólną dla dorosłych

17:30 – SPOWIEDŹ DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY

25.11.2017 r. – SOBOTA

Godz.  8:15 – SPOWIEDŹ DLA DOROSŁYCH

8:45 – Msza święta z nauką ogólną

17:30 – SPOWIEDŹ DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY

18:00 – Msza święta z nauką ogólną dla dorosłych i nauką dla młodzieży

(Nie będzie to Msza Święta z niedzieli)

Podczas tej Mszy Świętej modlić się będziemy za zmarłych w 2017 r.

26.11.2017 r. – NIEDZIELAODPUST i 70 lecie PARAFII

Godz.  7:15 – Msza święta