INFO:

(58) 673 71 19 | (58) 673 70 14
swkatarzyna@petrus.opoka.org.pl

św. Jan Paweł II

Zawsze miałem dylemat: Co czytać? Starałem się wybierać to, co najistotniejsze. Tyle rzeczy się publikuje. Nie wszystkie są wartościowe i pożyteczne. Trzeba umieć wybierać i radzić się, co czytać.

św. Jan Paweł II

Życie ludzkie jest bezcenne, ponieważ jest darem Boga, którego miłość nie ma granic. A kiedy Bóg daje życie, daje je na zawsze.

Ojciec Święty Franciszek

Wiara ze swej natury wymaga wyrzeczenia się chęci natychmiastowego posiadania[...], jest zaproszeniem, by otworzyć się na źródło światła, szanując tajemnicę Oblicza, które zamierza objawić się osobiście i w odpowiednim czasie.

św. Matka Teresa z Kalkuty

Cisza daje nam nowe spojrzenie na wszystko. Potrzebujemy ciszy, abyśmy potrafili docierać do dusz. Podstawową sprawą jest nie to, co my mówimy, lecz to, co mówi Bóg do nas i przez nas.

św. Siostra Faustyna Kowalska

Niech wszechmoc miłosierdzia Twego, o Panie, rozsławiona będzie po świecie całym, niechaj cześć Jego nigdy nie ustanie, głoś, duszo moja, miłosierdzie Boże z zapałem.

XX Niedziela Zwykła

19. 08. 2018 r.

Do końca sierpnia w niedzielę i uroczystości nie ma Mszy Świętej o godz. 12.00, a wieczorna Msza Święta jest o godz. 19.00.

W tygodniu Msze Święte są odprawiane na zmianę jednego dnia rano, a następnego wieczorem.

Rano - 7.00 poniedziałek, środa, piątek,

Wieczorem - 18.00 wtorek, czwartek, sobota,

Środa - 8.45 Nowenna do MBNP.

Okazja do spowiedzi do rozpoczęcia każdej Mszy Świętej. Sprawy kancelaryjne można załatwić po każdej Mszy Świętej.

Z przyczyn technicznych niektóre intencje mszalne zostały przeniesione na inny termin  niż wcześniej planowano.

W przyszłą niedzielę Uroczystość NMP Częstochowskiej.

Bóg zapłać za ofiary złożone na KUL i Uczelnie Katolickie.

Zachęcamy jak zawsze do lektury prasy katolickiej.

Wychodząc z Kościoła bardzo prosimy o ofiary na trwający remont naszego Kościoła. Do spłacenia pozostało 205.018,90.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT REMONTU KOŚCIOŁA

ZNAJDZIESZ W ZAKŁADCE >>>REMONT KOSCIOŁA<<<